مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
رشته ی انیمیشن در ترکیه

رشته ی انیمیشن در ترکیه

شرایط تحصیل رشته انیمیشن در ترکیه بنا بر دلایل مختلف می تواند برای بسیاری از افراد بسیار ارزشمند به حساب آید. ترکیه یکی از کشورهایی است که در سال های اخیر به شدت مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است و به همین دلیل می توان این کشور را در جمع بهترین های جهان برای ایرانیان قرار داد. هزینه های کم تحصیل و همچنین مسیر نسبتا ساده دریافت ویزای تحصیلی در این کشور سبب شده است تا جمعیت قابل توجهی از علاقمندان ادامه تحصیل، خود را به کشور ترکیه رسانده و دوره آموزشی خود را در این کشور آغاز کنند. افرادی که قصد تحصیل رشته انیمیشن در این کشور را دارند، بدون شرکت در آزمون ورودی، امکان تحصیل در ترکیه را نخواهند داشت و این مسئله ای است که همه متقاضیان تحصیل این کشور باید به آن توجه کنند.

رشته انیمیشن در حال حاضر یکی از رشته های پر مخاطب در جهان است و باید در نظر داشت که افراد خبره در این زمینه شانس بالایی برای یافتن کار خواهند داشت. در همین راستا دانشجویان باید تلاش کنند تا بهترین دانشگاه های جهان را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنند تا از این طریق بتوانند جایگاه مناسبی در بازار کار پیدا کنند.

شرایط تحصیل رشته انیمیشن در ترکیه

افرادی که ترکیه را برای تحصیل خود انتخاب می کنند، باید به این نکته توجه داشته باشند که بسته به زبان تحصیل، باید در یکی از آزمون های YOS یا SAT شرکت کنند و در نتیجه علاقمندان تحصیل رشته انیمیشن، باید در آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه شرکت کنند تا بتوانند در دانشگاه های دولتی این کشور توان ادامه تحصیل را داشته باشند. محدودیت های دیگری برای تحصیل رشته انیمیشن در این کشور وجود ندارد و این مسئله می تواند برای بسیاری ارزشمند باشد.

در حال حاضر، دانشجویان ایران با سهولت بیشتری می توانند ویزای تحصیلی ترکیه را به دست آورند و همین مسئله ارزش و اهمیت تحصیل در این کشور را برای بسیاری از افراد بیشتر می کند. در حال حاضر برای تحصیل در رشته انیمیشن در این کشور دانشگاه های نسبتا محدودی وجود دارد که البته برخی از آن ها از اعتبار بالایی برخوردار هستند. مهم ترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل در رشته انیمیشن عبارتند از:

دانشگاه رتبه
Koc University 184
Bilkent University 25
Gazi University 31
Sabanci University 316

دانشجویان علاقمند به رشته انیمیشن باید توجه داشته باشند که در حال حاضر امکان ادامه تحصیل در این رشته تا مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه وجود دارد و برای تحصیل دکترا در این رشته، دانشجویان باید کشورهای دیگر را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنند. تحصیل رشته انیمیشن در دانشگاه های ترکیه در مقطع لیسانس 4 ساله است و پس از آن با 2 سال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می توان به بالاترین درجه علمی در این کشور رسید.


هزینه تحصیل رشته انیمیشن در ترکیه

یکی از امتیازهایی که تحصیل در ترکیه به همراه دارد آن است که دانشجویان می توانند با هزینه های کم در این کشور به خواسته خود دست پیدا کنند. هزینه یکی سال تحصیل و زندگی در ترکیه با هزینه های تحصیل در بسیاری از کشورهای جهان برابری می کند و به همین دلیل است که به بسیاری از افراد توصیه می شود تا این کشور را برای شروع تحصیل خود در خارج از کشور استفاده کرده و از آن پلی برای رسیدن به خواسته های خود بسازند.

در حال حاضر تحصیل انیمیشن در ترکیه برای دانشجویان خارجی هزینه ای در حدود 1100$ تا 2600$ (دلار) در سال را به همراه دارد مگر آن که فرد در آزمون های ورودی نمره مناسبی به دست نیاورده و مجبور به تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور شود. هزینه زندگی ماهیانه یک دانشجو در این کشور نیز در حدود 400$ (دلار) در ماه است و این مسئله ای است که باید در برنامه ریزی های قبل از مهاجرت به ترکیه به آن توجه داشت.

شرایط کار یک انیماتور در ترکیه

مسیر مهاجرت به ترکیه از طریق کار می تواند چالش هایی را به همراه داشته باشد ولی باید به این نکته توجه کرد که در حال حاضر تحصیل در این کشور بهترین مسیر برای پیدا کردن کار در ترکیه است. افرادی که ترکیه را برای تحصیل خود انتخاب می کنند، از بالاترین شانس برای رسیدن به شغل در این کشور برخوردار هستند و این مسئله برای فارغ التحصیلان رشته انیمیشن نیز یکسان است. یک انیماتور در این کشور به طور متوسط 5820TRY (لیر) در ماه درآمد کسب می کند که در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان درآمد ناچیزی است.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نگاهی اجمالی به هزینه های تحصیل و ویزا در ترکیه
نگاهی اجمالی به هزینه های تحصیل و ویزا در ترکیه

اگر می‌خواهید در ترکیه تحصیل کنید، ما اطلاعاتی را درباره‌ی دانشگاه‌های خوب ترکیه، شهرهای معروف ترکیه برای دانشجویان خارجی، بودجه‌ی مورد نیازتان و چگونگی کسب ویزای دانشجویی، در اختیارتان قرار می‌دهیم. ...

بیشتر بخوانید
محبوبیت دانشگاه های ترکیه در بین دانشجویان بین المللی
محبوبیت دانشگاه های ترکیه در بین دانشجویان بین المللی

بیش از 400 رشته‌ی کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در ترکیه وجود دارد که شما می‌توانید، برای تحصیل در آن‌ها، درخواست پذیرش دهید ...

بیشتر بخوانید
دانشگاه های برتر ترکیه
دانشگاه های برتر ترکیه

در رتبه بندی QS سیستم اموزشی ترکیه در رتبه ی 45 قرار دارد و 10 دانشگاه کشور ترکیه در رتبه ی دانشگاه های برتر قرار دارند. ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: