مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
ویزای فرانسه

ویزای فرانسه

برای سفر به فرانسه با توجه به اینکه هدف شما از مهاجرت چیست و چه مدت می خواهید در فرانسه اقامت داشته باشید، لازم است برای ویزای شینگن یا ویزای اقامت بلند مدت درخواست دهید.

کار در فرانسه، تحصیل در فرانسه یا سفر توریستی به فرانسه

برای ورود به بعضی از کشورها فرد متقاضی علاوه بر داشتن پاسپورت (گذرنامه) نیاز به مدرک دیگری به نام ویزا دارد. ویزا در واقع برگه ای است که به شما اجازه ی ورود به آن کشور و اقامت تا زمان مقرر را می دهد و شما را موظف می کند که طبق مندرجات موجود  در آن عمل کنید بدون داشتن ویزا امکان سفر به برخی از کشورها مثل فرانسه را نخواهید داشت. اخذ ویزای هر کشور مراحل خاص خود را دارد ولی اگر مسافر دعوتنامه ای از سوی آن کشور داشته باشد روند دریافت ویزا برایش آسان تر خواهد بود.

پاسپورت دفترچه ای است با اعتبار 5 ساله که از سوی کشور خودتان صادر می شود و می توانید با مراجعه به پلیس +10 و گذراندن مراحل مختلف، آن را دریافت کنید ولی ویزا برگه ای است که به شما اجازه ی ورود به کشور دیگری را می دهد که باید توسط کشور مقصد صادر شده و به پاسپورت یا گذرنامه الصاق شود و مدت اعتبار آن بسته به نوع کشور متفاوت خواهد بود.

انواع ویزای فرانسه

ویزای فرانسه انواع مختلفی دارد که براساس نوع هدف شما و ارائه ی مدرک معتبر برای اثبات هدفتان صادر می شود.

 • اگر تصمیم به گشت و گذار دارید و برای اهداف توریستی وارد فرانسه می شوید نیاز به اخذ ویزای توریستی دارید.
 • اگر تصمیم دارید خانواده ی خود را در کشور فرانسه ملاقات کنید نیاز به ویزای خانوادگی دارید.
 • اگر توسط یکی از دانشگاه های فرانسه پذیرفته شده اید باید ویزای تحصیلی بگیرید.
 • اگر یکی از شرکت های فرانسه برای شما دعوت نامه ی کاری فرستاده باشد باید برای دریافت ویزای کاری اقدام کنید.
 • اگر بیمار هستید و قصد شما از سفر به فرانسه درمان می باشد نیاز به ویزای پزشکی دارید.
 • اگر تصمیم به ازدواج با مهاجری که در فرانسه اقامت دارد یا  اتباع فرانسوی را دارید باید به دنبال ویزای ازدواج باشید.

ویزای فرانسه از نوع پزشکی

کشور فرانسه مانند آلمان و انگلیس از تجهیزات پیشرفته ی پزشکی و تخصص های خوبی برخوردار است و همین امر سبب می شود هر ساله بیماران بسیاری برای اخذ ویزای فرانسه اقدام کرده و به این کشور سفر کنند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای پزشکی و درمانی فرانسه عبارتند از:

 • تکمیل فرم توسط متقاضی برای رفتن به فرانسه به منظور ادامه ی مراحل درمانی
 • یک قطعه عکس 4*3
 • پاسپورت معتبر
 • نام پزشک و بیمارستانی که می خواهند مراحل درمان شما را برعهده بگیرند به همراه هزینه ی تقریبی درمانتان.
 • داشتن مدارکی که نشان دهنده ی اجازه ی شما برای اقامت موقت  در کشور فرانسه و درمان شما می باشد.

ویزای فرانسه از نوع تحصیلی

برای دریافت ویزای تحصیلی کشور فرانسه نیاز به مدارک و شرایطی دارید که عبارت است از:

 • نوشتن بیوگرافی خودتان
 • انگیزه ی شما از سفر به فرانسه و دریافت ویزای این کشور
 • توضیحات و مدارک سوابق کاری و مهارت های شما
 • مدارک تحصیلی فرد متقاضی
 • توصیه نامه ی 2 استاد
ویزای فرانسه از نوع ازدواج

یکی دیگر از انواع ویزاهای کشور فرانسه ویزای ازدواج می باشد که اخذ آن نسبت به سایر ویزاها آسان تر است برای اقامت دائم در فرانسه باید با فردی فرانسوی یا کسی که اقامت دائم فرانسه دارد ازدواج کنید و تابعیت کشور فرانسه را بگیرید البته فردی که می خواهید با او ازدواج کنید باید بتواند مسئولیت هزینه های زندگی دو نفر را برعهده گرفته و دارای منزل مسکونی باشد و بتواند این موضوع را ثابت کند.

برخی از افراد به دنبال ازدواج سوری با فردی فرانسوی هستند تا بتوانند اقامت دائم فرانسه را بگیرند ولی قوانین دولت فرانسه بسیار سخت است و در صورت پی بردن به این مسئله دچار ضرر خواهید شد.

افرادی که با تبعه ی فرانسوی ازدواج می کنند و به دنبال دریافت اقامت دائم در فرانسه هستند باید 4 سال از ازدواجشان بگذرد در صورتی که ازدواج آن ها خارج از کشور فرانسه بوده باید این موضوع به اداره ثبت فرانسه اطلاع داده شود و در صورتی که آن ها خارج از کشور فرانسه زندگی کرده باشند باید همسر فرانسوی در اداره ی فرانسویان خارج از کشور عضو باشد.

ویزای فرانسه از نوع کاری

به دلیل بالا بودن جمعیت در کشور فرانسه نیاز کمتری به نیروی کاری از خارج کشور احساس می شود برای همین اخذ ویزای کاری فرانسه مشکل است البته با داشتن ویزای تحصیلی می توانید به صورت قانونی در این کشور کار کنید اما در غیر این صورت باید از طرف فرد یا شرکتی در فرانسه برای شما دعوتنامه ی کاری ارسال شود و آن هم در صورتی است که بعد از انتشار آگهی استخدام به مدت 3 ماه در کشور فرانسه و پیدا نشدن فرد مورد نظر و بعد انتشار آن به مدت 3 ماه دیگر در کشورهای اتحادیه اروپا و باز هم پیدا نشدن فرد مورد نظر می توانید از آگهی استخدام که در سطح جهانی منتشر می شود استفاده کنید و بعد از دریافت دعوتنامه ی کاری اقدام به اخذ ویزای کاری فرانسه کنید.

ویزای فرانسه از نوع توریستی

اگر تصمیم دارید ویزای توریستی فرانسه را دریافت کنید با وقت سفارت فرانسه تعیین کنید و از اماکن و جاذبه های گردشگری این کشور دیدن کنید باید ویزای شینگن بگیرید ویزای شینگن در دو نوع کوتاه و بلند مدت می باشد فرانسه چندین سال است که به عضویت پیمان شینگن در آمده است. در صورتی که برای شما از کشور فرانسه دعوتنامه فرستاده شود دریافت ویزای توریستی برایتان آسان تر خواهد بود.

تمدید ویزای فرانسه

بهتر است قبل از اتمام اعتبار ویزای فرانسه نسبت به تمدید آن اقدام کنید چون اگر اعتبار ویزای کوتاه مدت شما به هر دلیلی تمام شد یا باید آن را تمدید کنید و یا از کشور فرانسه خارج شوید. عدم تمدید به موقع ممکن است شما را برای گرفتن ویزای فرانسه در دفعات بعدی دچار مشکل کند. آن دسته از افرادی که با شخصی که اقامت دائم دارد ازدواج کردند بعد از 4 سال می توانند ویزای دائم بگیرند.

دانشجویانی که در فرانسه تحصیل می کنند در صورت تمام شدن اعتبار ویزایشان می توانند برای پیدا کردن کار در کشور فرانسه ویزای تحصیلی خود را تمدید و به دنبال کار بگردند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

ده دانشگاه برتر فرانسه
ده دانشگاه برتر فرانسه

در این مقاله شما را با ده دانشگاه برتر برای تحصیل در کشور فرانسه آشنا می کنیم. این رتبه بندی براساس سایت QS است. ...

بیشتر بخوانید
محل اقامت در فرانسه
محل اقامت در فرانسه

گزینه‌های گوناگونی برای سکونت در فرانسه وجود دارد. ایده‌ی درست، بررسی چند تا از این گزینه‌ها، قبل از تصمیم‌گیری نهایی است. وقتی این کار انجام شد، می‌توانید مکانی را پیدا کنید که با بودجه‌ی شما سازگار است و تمام نیازها و خواسته‌های‌تان را برآورده می‌کند. دا ...

بیشتر بخوانید
هزینه ی تحصیل در کالج های فرانسه
هزینه ی تحصیل در کالج های فرانسه

هزینه‌های تحصیل در فرانسه، به شکل قابل‌توجهی، کمتر از کشورهای دیگر است ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: